İhracat Danışmanlığı
Dünyada siyasi sınırların yeniden yapılanması, yeni tüketici pazarlarının açılması, ticari blokların kurulması, ticaret anlaşmaları ve Dünya Ticaret Örgütünün (WTO) kuruluşu ihracat için yeni fırsatlar yaratmıştır. Daha ucuz, daha hızlı ve kaliteli üretim yapabilen rekabetçi üreticilerin ortaya çıkmasını sağlayan teknolojiye dünya genelinde ulaşılabilir olması dünya ekonomisini etkilemiş, günümüzde ekonomi küreselleşmiştir. Bu ülkeler ve firmalar açısından düşünüldüğünde, dünya pazarlarında oluşan olanakları kendi yararlarına kullanmak için böylesine uygun bir dönem hiç olmamıştır. 2 Continent Dış Ticaret tam bu noktada tecrübesini, firmalara fayda sağlayarak kullanır ve pazar payını genişletme fırsatı verir.

İhracat İşlemlerinizde Neler Yapıyoruz:

1. İhracat pazarında alıcı firmalarla temas kuruyor, anlaşma için tercih edilen taraf ülkesinde görüşme ortamını düzenliyor, satış görüşmelerini başlatıyoruz.
2. Pazarlanacak ürünün tanım,spesifikasyon ve standartlarını belirleyerek İngilizcelerini hazırlıyoruz.
3. Talimatlarınıza göre teklif yada proforma fatura hazırlayıp sunuyoruz.
4. Ürün ile ilgili satış görüşmelerine sizinle beraber veya sizi temsilen katılıyor, teklif veriyor,kontratları hazırlıyor ve nihai bağlantıyı yapıyor ve/veya yapılmasında yardımcı oluyoruz.
5. Kapı teslim satışlarda en uygun fiyat veren taşıyıcı/nakliye firmaları buluyor, navlun sözleşme / charter party anlaşmalarını yapılmasında,yükleme/tahliye operasyonlarının gözetiminde yardımcı oluyoruz.
6. Bağlantı görüşmeleri esnasında yapılan ödeme (banka akreditif açılması vs gibi) işlemlerinin hazırlanmasında ve uygulanmasında yardımcı oluyoruz.
7. Akreditifiniz açılmadan önce risk değerlendirip sonuçlandırıyoruz.
8. Size gelen akreditif metnini inceliyor ve riskli konuların değişiklik talebini yapıyor ve gerekli tüm ticari yazışmaları yapıyoruz.
9. Akreditife konu ihracatınıza ilişkin evrakları düzenliyor ve bankaya verilmesi sürecinin tamamını takip ediyoruz.
10. İhracat gümrük işlemleri için evrakları hazırlıyor ve takip ediyoruz.
11. Ticaret fuar ve sergilerde ürün ile ilgili tanıtım çalışmalarına destek oluyor, anlaşmamıza göre sizinle beraber veya sizi temsilen katılım sağlayabiliyoruz.
12. Ürün numunelerini dış ülkelerdeki firmalardan temin ediyor veya ithalatçı firmalara yollanmasında yardımcı oluyoruz.
13. Ürün numunelerinin test edilme işlemlerinde gerektiği yerlerde yardımcı oluyoruz
14. Ülkelerden transit yüklemelerinizde ve her türlü transit ticaret islerinizde gerekli mevzuati aciklayip yardimci oluyoruz