HAKKIMIZDA
2Continent, dış ticaret konusunda deneyim sahibi sektör profesyonelleri tarafından kurulmuş, köklü bir şirkettir. Firma, adını Türkiye’nin iki kıtayı birbirine bağlayan stratejik konumundan almıştır.

2Continent’in öncelikli meşgale konusu, ticari statüsü itibariyle sektör gözetmeksizin Türkiye’de faaliyet gösteren üretim ve ticaret firmalarına, Türkiye’de üretilmeyen ya da ihtiyaç duyulan hammaddeleri, talep edilen kalite ve en uygun fiyattan bularak sunmak ve de Türkiye’de üretim yapan firmaların ürettikleri nihai ürünlerin yurtdışına pazarlanması ve ihracatının sağlanmasına aracılık faaliyetleridir.

Türkiye’nin komşu ülkelerle olan ilişkilerinin geliştirilmesi, bu ülkelerle gerçekleştirilen dış ticaret hacminin arttırılarak ülkeye döviz akışının sağlanması firmamızın öncelikleri arasındadır.

2Continent, geliştirilen yeni iş modelleri ve esnek organizasyon yapısı ile farklı dış pazarlarda, farklı kültürlerde ve risk ortamlarında satış ve pazarlama faaliyetlerinde bulunmaktadır. Bu hizmet dış yatırım, özellikli ihracatlar, pazar araştırmaları, ürün ithalatları, dağıtım kanalları oluşturulması ve danışmanlık hizmetleri şeklinde sunulmaktadır.

Türkiye’de özellikle medikal, makine ve otomotiv sanayisine yıllardır sağladığı hammaddeler konusunda uzmanlaşmış olan firmamız, başta EZM Edelstahl Zieherei Mark, Forecreu, Studer Biennaform ve Proll & Lohmann gibi Avrupa’nın önde gelen firmalarının Türkiye Ortadoğu ve Kuzey Afrika temsilciliğini yürütmektedir.